خانه / اطلاعیه و بیانیه ها / صدورحکم ده سال ونیم زندان برای محمد حبیبی!

صدورحکم ده سال ونیم زندان برای محمد حبیبی!

محمد حبیبی عضو کانون صنفی معلمان تهران به جرم پیگیری مطالبات خود و دیگر همکاران، به ده سال و نیم زندان، دو سال محرومیت از فعالیت های اجتماعی، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و 74 ضربه شلاق! محکوم شده است.

جرم محمد حبیبی چیزی جز دفاع از حقوق معلمان، اعتراض به وضعیت نابسامان آموزش و پرورش در کشور، ازجمله پولی شدن روزافزون آن و از این طریق دفاع ازدانش آموزان و والدین زحمتکش آنان نبوده است. او درتجمعی که بیست اردیبهشت ماه 97 به همراه تعدادی از معلمان و بازنشستگان، در مقابل مجلس تشکیل شده بود، شرکت نموده و به سهم خود پیگیر خواست ها و مطالبات تحقق نیافته این بخش از طبقه‌ی کارگر ایران شده بود. اما توسط نیروهای امنیتی و انتظامی مورد ضرب وشتم قرار گرفته و بازداشت شد.
این اولین بار نیست که دولت‌های حامی سرمایه، سعی در خاموش کردن صدای عدالت‌خواهی و حق‌طلبی کارگران و مزدبگیران از طریق اعمال زور و سرکوب می‌کنند. در این دیار بلازده، ضرب و شتم و شلاق و توهین و زندان و شکنجه سهم کسانی است که شرافتمندانه کار و تولید می‌کنند و پیگیر حقوق و مطالبات برحق خویش می شوند.

حامیان سرمایه بارها و بارها کارگران و معلمان آگاه و دلسوز را که برای دفاع از حقوق مسلم خویش و پیگیری آن‌ها اقدام به تجمعات اعتراضی نموده‌اند دستگیر و زندانی کرده و به عناوین مختلف مورد ضرب و شتم و آزار و شکنجه قرار داده‌اند. در واقع حکم زندان و شلاق این معلم شریف و آگاه نیز چیزی جز ادامه فشار و سرکوب کارگران و توده‌های مردم زحمتکش وتلاش برای به سکوت کشاندن آنان نبوده و نیست. صدور حکم محمد حبیبی را نیز باید در راستای صدور حکم شلاق برای کارگران معدن آق دره و سرکوب کارگران هپکو، آذرآب، فولاد خوزستان، هفت تپه، کارگران شرکت واحد و زندانی کردن دیگر اقشار آزادی خواه و عدالت طلب جامعه همچون زنان، دانشجویان و دیگر اقشار زحمتکش و به جان آمده ی مردم ، ارزیابی نمود.
این احکام در واقع نشان از تلاش عبث و بیهوده صاحبان سرمایه و دولت های حامی آنان، برای خاموش کردن صدای حق‌طلبانه و آزادی خواهانه‌ی کارگران و مزدبگیران برای پیگیری خواست‌ها و مطالباتشان دارد. تداوم اعتراضات و مبارزات کارگران، معلمان، زنان، دانشجویان و دیگر اقشار تحت ستم و استثمار جامعه، خود بیان گر این واقعیت است که فشار و سرکوب و صدور چنین احکام ناعادلانه‌ای هرگز نمی‌تواند این اعتراضات و مبارزات را به خاموشی کشانده و مانعی جدی و اساسی بر سر راه حرکت کارگران و زحمتکشان جامعه برای بهبود شرایط زندگی و سرانجام رهایی از وضعیت اسفبار و غیرانسانی‌ای باشد که سرمایه و عوامل ریز و درشت آن برای آنها فراهم آورده‌اند.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری ضمن محکوم نمودن حکم بغایت ناعادلانه صادره علیه محمد حبیبی، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط این معلم شریف و حق‌طلب، و دیگر کارگران و معلمان زندانی می‌باشد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری – ۲۱ مرداد ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *