خانه / اطلاعیه و بیانیه ها / تسلیت به وکیل شریف و با شهامت، عبدالفتاح سلطانی

تسلیت به وکیل شریف و با شهامت، عبدالفتاح سلطانی

دوازدهم مرداد ماه، عبدالفتاح سلطانی وکیل آزاده ای که به دلیل دفاع از آزادی و حقوق مردم چند سال را پشت میله های زندان به سر برده؛ و همسر گرامی اش معصومه دهقان، معلم آگاه، با اندوه جانکاه از دست دادن فرزند عزیزشان هما سلطانی روبرو شدند.

قلب همای جوان در حالی از تپیدن باز ایستاد که اندوه دوری و محرومیت از دیدار پدر برای اش سنگینی می کرد. پدری که کاری جز دفاع ازموکلین خود و محکومین و زندانیان سیاسی نکرده و جرمش نیز چیزی جز این نبوده و نیست. عبدالفتاح سلطانی همواره پایبند به اصول انسانی و حرفه ای خود بوده و بهای سنگینی نیز برای آن پرداخته است. فراموش نمی کنیم که ایشان بارها وکالت زندانیان سیاسی و فعالین کارگری را بدون هیچ چشمداشتی به عهده گرفته بودند.

استواری و صلابت شخصیت این وکیل شریف زمانی بیشتر آشکار می شود که می شنویم در همان دقایق اندوهبار و تلخ سوگواری فرزند، دل نگران دستگیر شدگان و قایع اخیر بوده و می گوید:« امروزصبح از در زندان که بیرون آمدم خانواده های زندانی های تظاهرات تهران را دیدم، زیاد بودند، باید پنجاه شصت نفرشان در اوین باشند. در باره شان اطلاع رسانی کنید. به وکیل های حقوق بشری هم بگویید که بروند سراغ شان و زودتر وکالت شان را قبول کنند، این جور زندانی ها خیلی بی پناهند.» همچنین این وکیل آزاده، هنگام خاکسپاری فرزند عزیزش هما، بر جنازه او سوگند یاد می کند که هرگز مردم را فراموش نکند و لبخند را بر لب های آنها بیاورد.

مردم آزاده و عدالت طلب نیز نشان داده اند که هرگز فرزندان صدیق و باشهامت را که منافع خود را فدای اصول انسانی نموده و در این راه، هزینه های زیادی متحمل گردیده اند، فراموش نخواهند کرد.

اگرچه در جامعه ای که برپایه سود و قدرت سرمایه می چرخد، پایبندی به اصول و دفاع از مردم، عواقب بسیاری دارد؛ اما تاریخ نشان داده که سربلندی و پیروزی، سرانجام از آن نیروهای پیشرو و شکست و سرافکندگی از آن ستمگران و استثمارگران خواهد شد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری درگذشت هما سلطانی را به این خانواده شریف، دوستان و آشنایان اش تسلیت گفته و برای همگی ایشان آرزوی سلامتی و بردباری دارد.

به امید روزی که هیچ انسانی به خاطر دفاع از حقیقت وانسانیت پشت میله های زندان نباشد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری – مرداد ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *