خانه / خبر و گزارش / اعتصاب كارگران شركت گسترش آهن‌راه تبريز در اعتراض به تعديل نيرو

اعتصاب كارگران شركت گسترش آهن‌راه تبريز در اعتراض به تعديل نيرو

جمعي از كارگران شركت پيمانكاري گسترش آهن راه (گار) در آذربايجان در اعتراض به اخراج كارگران اين شركت از سه شنبه 5 تير دست به اعتصاب زده و در مقابل شركت تجمع نموده‌اند و مانع ورود پرسنل اداري به دفتر مركزي شركت شده‌اند.

بنا به گفته كارگران از اوائل هفته گذشته بخش اداري به تعدادي از كارگران نامه عدم نياز داده و ظاهرا قرار است حدود 160 نفر از كارگران تعديل شوند. اين موضوع باعث اعتراض همه كارگران شده است و حتي يكي از كارگران بر اثر فشار عصبي ناشي از اخراج سكته كرده است.

لازم به ذكر است كه شركت گسترش آهن راه (گار) در اواخر سال گذشته طي قراردادي با شركت راه آهن آذربايجان جايگزين پيمانكار قبلي تعميرات و نگهداري خط و ابنيه راه آهن شده بود و بر اساس اين قرارداد پيمانكار جديد حق تعديل نيرو ندارد. در پي اعتراض كارگران به عدم تسويه سنوات توسط پيمانكار قبلي، كارگران حاضر به امضاي قرارداد با شركت گار نشدند كه طي صورتجلسه اي با حضور نمايندگان كارگران و مسئولين اداره كار، راه آهن و مسئولين امنيتي به آنان قول داده شد كه حق سنوات آنان محفوظ است و در صورت بستن قرارداد با شركت پيمانكاري گسترش آهن راه (گار) ، كارگران مي توانند انتخابات جديد براي انتخاب نماينده برگزار كنند.

متاسفانه شركت پيمانكاري گسترش راه آهن (گار) نه تنها تعهدات خود در سنوات كارگران را زير پا گذاشته بلكه در اقدامي جديد شروع به اخراج بخش زيادي از كارگران كرده است.

كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي کارگري
اعتصاب و تجمع کارگران شرکت گسترش آهن‌راه (گار) تبریز در اعتراض به اخراج کارگران- ۶ تیر ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *