خانه / مقالات / ما فکر می کردیم….

ما فکر می کردیم….

محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در واکنش به تحمع صنفی معلمان در تویئتی نوشته است «… تجمع معلمان بدون اخذ مجوز و در شرایط سیاسی کشور و دولت کاملا به دور از تدبیر و انصاف بود.»
*ما فکر می‌کردیم وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی می‌داند برابر با اصل ۲۷ قانون اساسی: «تشکیل‏ اجتماعات‏ و راهپیمایی‏‌ها، بدون‏ حمل‏ سلاح‏، به‏ شرط آن‏ که‏ مخل‏ به‏ مبانی‏ اسلام‏ نباشد آزاد است‏.»
*ما فکر می‌کردیم آقای وزیر می‌داند کاملا به دور از تدبیر است که معلم ویرانی آموزش و پرورش مملکت را ببنید و سکوت کند.
*ما فکر می‌کردیم آقای وزیر می‌داند کاملا به دور از انصاف است که معلم تباهی آینده دانش‌آموزانش را ببنید و سکوت کند.
*ما فکر می‌کردیم آقای وزیر می‌داند که تشکل‌های صنفی حق دارند برای دفاع از حقوق اعضایشان به صورت مسالمت‌آمیز تجمع کنند و این تشکل‌ها اصولا جز این ابزاری برای بیان حرف‌هایشان ندارند.
*ما فکر می‌کردیم آقای وزیر می‌داند آن‌چه دور از تدبیر و انصاف است حمله لباس‌شخصی‌ها و پلیس‌ها به معلمان است و او وظیفه دارد این وحشی‌گری را محکوم کند.
*ما فکر می‌کردیم آقای وزیر می‌داند که به نظر آقایان 40 سال است وضعیت سیاسی کشور و دولت حساس است و باید در مملکت‌داری و زمامداری را در کشوری که 40 سال است در وضعیت حساس قرار دارد گِل گرفت!
خوشبختانه! ما در مورد آقای وزیر اشتباه فکر می‌کردیم. بدبختانه ما اصولا 40 سال است در مورد مسئولان عزیز جمهوری اسلامی اشتباه فکر می‌کنیم.

شاهد علوی/روزنامه نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *