خانه / اطلاعیه و بیانیه ها / بیانیه 115- فشار خون بالای رضا شهابی به دلیل فشار عصبی ناشی از شرایط اسفناک بند عمومی 209 زندان اوین!

بیانیه 115- فشار خون بالای رضا شهابی به دلیل فشار عصبی ناشی از شرایط اسفناک بند عمومی 209 زندان اوین!

روز پنج شنبه ۵ بهمن ماه خانواده رضا شهابی با این کارگر دربند ملاقات کردند. در پی انتقال رضا به زندان اوین، این کارگر زندانی هنوز در بند عمومی ۲۰۹ نگهداری می شود. این در حالی است که پس از تجمع اعتراضی ۵ دیماه، همسر رضا شهابی طی نامه هایی به دادستانی تهران و زندان اوین، وضعیت وخیم ‌این کارگر زندانی را به اطلاع آنان رسانده بود. اما تنها اقدام صورت گرفته در این مدت، ارجاع پرونده پزشکی رضا شهابی به کمیسیون پزشکی بوده است که متعاقباً همسرش در جلسه کمیسیون پزشکی حاضر شده و وضعیت بیماری اش را شرح داده است و کمیسیون به ایشان اعلام کرده که رضا حتماً باید توسط پزشک نورولوژیست معاینه شود اما مسئولان زندان به جای اقدام عاجل، تنها به خانواده اعلام کرده اند که خودتان بروید و از پزشک وقت ملاقات بگیرید! و به جای رسیدگی فوری عملاً کار را در پیچ و خم نوبت گیری بیمارستان های دولتی انداخته اند و انگار نه انگار که مسئولیت تمام مراحل معالجه ی زندانیان مستقیماً بر عهده ی مسئولان زندان است!
لازم به ذکر است طی هفته گذشته چند بار حال رضا به دلیل بالا رفتن فشار بد شده است و دلیل این وضع بنابر اظهار خودش، فشار عصبی ناشی از شرایط بد بند 209 است؛ بندی که در روزهای اخیر مرتباً شاهد ورود زندانیان تازه ای بوده که عمدتاً غیرسیاسی هستند و پس از مواجهه با شرایط اسفناک زندان به شکل های مختلف بیتابی میکنند و مشاهده ی حجم زیاد این موارد، فشار عصبی زیادی به رضا وارد کرده است. از طرف دیگر مسئولان زندان اوین در بدو ورود تمام داروهای رضا را از او گرفته اند و روزانه تنها یکبار و بدون رعایت ترتیب مصرف، داروها را به وی میدهند و این شکل مصرف یکباره عملاً باعث تشدید و وخامت مشکلات گوارشی این کارگر زندانی شده است. رضا نیز به مسئول مربوطه اعلام کرده که نمی تواند اول صبح این همه دارو را با هم مصرف کند‌ و بعضی از داروها که در مواقع اضطرار مصرف میشود باید همواره در دسترس باشد اما در مواردی که حال رضا بد شده، تا زمانی که داروها به دستش برسد مدتی طول می کشد!
کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی لازم در قبال وی و شرایط اسفناک محل نگهداری اش، خواستار انتقال رضا به بیمارستان و بررسی جامع شرایط جسمانی اوست زیرا در زمان حبس مسئولیت تمام مراحل درمان با زندانبانان است. واقعیت این است که حکم رضا ماه ها پیش تمام شده و قاعدتاً باید آزاد میشد، اما مسئولان امنیتی و قضایی تنها به انتقال رضا از زندان گوهردشت به اوین اکتفا کردند! رضا شهابی باید هرچه سریعتر آزاد شده و تحت درمان قرار بگیرد.

کمیته دفاع از رضا شهابی
6 بهمن ماه 1396

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *