خانه / خبر و گزارش / گزارشی کوتاه از وضعیت نامناسب مدارس روستای “خور خوره” از توابع شهرستان مهاباد

گزارشی کوتاه از وضعیت نامناسب مدارس روستای “خور خوره” از توابع شهرستان مهاباد

 بر اساس گزارش دریافتی هرساله مبلغ چهارده میلیون تومان جهت نظافت مدارس مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان روستای “خور خوره” شهرستان مهاباد از اولیای دانش آموزان گرفته می شود. امسال بسیاری از اولیای این مدارس، نه تنها توانایی این مبلغ را نداشتند؛ بلکه همچنین پول هزینه های دیگری از قبیل سوخت و مخارج دیگر را نیز ندارند.

 

این در حالی است که آموزش و پرورش مهاباد در این زمینه هیچ هزینه ای را تقبل نمی کند و حتی یکی از این مدارس از بخاری نفت سوز استفاده می کند. به طور میانگین دانش آموزان هر روز یک بخاری را از کلاس بیرون آورده و تعمیر و سرویس می کنند. علاوه بر این خود دانش آموزان مدارس “خور خوره” مهاباد، کار نظافت کلاس و مدرسه را انجام داده و سوخت بخاری را تامین کرده و روشن می کنند.

 

در حالی این دانش آموزان کارهای مدرسه را انجام می دهند که از نظر نهادهای دولتی، این اقدامات خلاف قانون محسوب می شود. اما به دلیل اینکه اداره آموزش و پرورش مهاباد کسی را برای رسیدگی به امور کارهای مدرسه استخدام نکرده، تمام مسئولیت ها به عهده دانش آموزان واگذار شده است. همین امر باعث نگرانی والدین شده که مبادا فاجعه ای مانند مدرسه روستای ” شین آباد ” شهرستان پیرانشهر به سراغ آنها بیاید. خطر آتش گرفتن بخاری ها و  احتمال دچار شدن فرزندان شان به بیماری های مختلف فصل سرما و بازماندن از درس از جمله نگرانی های خانواده های دانش آموزان روستای “خور خوره ” منطقه مهاباد است.

 

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

25 آذر 1396

www.khamahanagi.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *