خانه / به نقل از سایت های دیگر / فوری: تمامی بازداشت شدگان تجمع اعتراضی مقابل وزارت کار آزاد شدند

فوری: تمامی بازداشت شدگان تجمع اعتراضی مقابل وزارت کار آزاد شدند

بنابر اخبار رسیده به کمیته دفاع از رضا شهابی، تمام بازداشت شدگان تجمع اعتراضی نسبت به شرایط وخیم رضا شهابی مقابل وزارت کار حدود ساعت 4 عصر از زندان اوین آزاد شدند. لازم به ذکر است اغلب بازداشت شدگان از درد و عوارض ناشی از ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی و انتظامی رنج میبرند.

همچنین رئیس زندان اوین (امین ناصری) تعدادی از بازداشت شدگان را به عنوان نماینده ملاقات کرده است و طی این دیدار 6 نفر از بازداشت شدگان به نمایندگی از بقیه دلایل تجمع امروز را به رئیس زندان توضیح دادند و در ادامه وی با دادستانی تماس گرفت و دادستانی عنوان کرد که خانم ربابه رضایی، همسر رضا شهابی، فردا طی نامه ای به دادستانی و همچنین زندان اوین وضعیت رضا شهابی را شرح دهد، تا سریعاً بررسی شود. در ادامه با دستور دادستانی، تمامی بازداشت شدگان آزاد شدند.

کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن اعتراض شدید نسبت به ضرب و شتم و هتاکی به شرکت کنندگان تجمع اعتراضی مقابل وزارت کار توسط مأموران امنیتی و انتظامی، خواستار بررسی عوارض جسمانی ناشی از این اقدامات غیرانسانی و هتاکانه است. از دیگر سو رضا شهابی علیرغم شرایط وخیم و خطرناک ناشی از سکته ی مغزی، همچنان در زندان گوهردشت به حال خود رها شده است و جانش در خطر است، کمیته دفاع از رضا شهابی اعلام میدارد که رضا باید در اسرع وقت آزاد و متعاقباً تحت مراقبت ویژه پزشکی قرار بگیرد، عواقب هرگونه قصور در این زمینه مستقیماً بر عهده ی مسئولان امنیتی و قضایی است.

کمیته دفاع از رضا شهابی

5 دیماه 1396

k.d.shahabi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *