خانه / خبر و گزارش / اخراج کارگران خدماتی هتل نرگس زیباکنار

اخراج کارگران خدماتی هتل نرگس زیباکنار

هتل نرگس زیباکنار وابسته به نیروی انتظامی از شهریور ماه امسال اقدام به اخراج تعدادی از کارگران خدماتی خود کرده است. در حالی‌که تاکنون از پرداخت حقوق و مزایا، سنوات و بیمۀ آنان نیز خودداری می‌کند.

 

مدیریت سابق هتل سعید مقیمی که اخراج‌ها به دستور او انجام شده، مدتی‌ست تغییر کرده و هیچ‌کس پاسخگوی مشکلات کارگران اخراجی نیست. این کارگران که تعداد آنها بین هفت تا هشت نفر است، و اغلب بین دو تا دوازده سال سابقۀ کار هم دارند، همه اجاره نشین و دارای خانواده و فرزند هستند، و با توجه به محرومیت منطقه، این روزها با مشکلات فراوان اقتصادی دست به گریبانند.

 

یکی از این کارگران می‌گوید: «با وجود اینکه ساعت کاری آنها از هفت و سی دقیقۀ بامداد تا نیمه شب بوده، اما فقط شصت ساعت اضافه‌کاری برایشان منظور می‌کردند که آنهم بعد از اخراج آنها پرداخت نشده است».

 

هتل نرگس از مجموعۀ هتل‌های وابسته به نیروی انتظامی است که خود می‌باید مجری قانون باشد، نه اینکه کارگران زحمتکش و سختکوشی را که به کار سخت و زیان‌آور خدماتی هتل مشغولند، بی هیچ عذر و بهانه در این شرایط دشوار بحران اقتصادی و بیکاری فراگیر در استان گیلان اخراج کند. و پاسخگوی حقوق قانونی آنان هم نباشد.

 

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

 5 دی ماه 1396

www.khamahangi.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *